Atrakcje

ATRAKCJE SZKLARSKIEJ PORĘBY

Poznaj wycieczki z licencjonowanym przewodnikiem

CO ROBIĆ

Poznaj Karkonosze

CO ZWIEDZIĆ

Wycieczki z przewodnikiem

CO W POBLIŻU

Blisko Zającówki

KARKONOSZE

Niewiele jest w Polsce obszarów tak sprzyjających rekreacji jak okolice Szklarskiej Poręby. Cisza, wciąż zmieniające się krajobrazy w zależności od oświetlenia czy pory dnia, połączone z szumem krystalicznie czystych potoków i wodospadów spadających w otoczeniu granitowych skał – to elementy wpływające niezwykle kojąco na naturę ludzką. Znakomite miejsce wypadowe do pobliskich miejscowości wypoczynkowych czeskich Karkonoszy w oparciu o kilka przejść granicznych, tak pieszych jak i samochodowych – aż po złotą Pragę. Szklarska Poręba utrzymuje również miano jednego z najważniejszych w kraju ośrodków narciarstwa biegowego. W Jakuszycach, należących do Szklarskiej Poręby, śnieg utrzymuje się grubą warstwą aż do późnej wiosny. Trasy biegowe, o łącznej długości 100 km, po sezonie zimowym służą miłośnikom cyklingu, bowiem coraz bardziej popularne staje się pokonywanie górskich szlaków na rowerach. Możliwość korzystania z górskiej wspinaczki, konnej jazdy po rozległych ostępach leśnych oraz poszukiwania minerałów.

W POBLIŻU ZAJĄCÓWKI

basen: 15m wspinaczka: 100m centrum: 100m gastronomia: 100m wyciąg krzesełkowy: 1200m wyciąg orczykowy: 500m parking strzeżony: 100m zjeżdżalnia saneczkowa: 200m miejski plac zabaw: 300m park dinozaurów: 2 500m

PRAGA WYCIECZKA Z PRZEWODNIKIEM

Praga jest jednym z najpiękniej położonych miast na Świecie. Tu przeplata się historia razem z magią i alchemią, gdzie w murach największego na świecie zamku na Hradczanach, Rudolf II poszukiwał Kamienia Filozoficznego, a w dzielnicy żydowskiej Jozefov, rabin Loewe ulepił potwora Golema z błota rzeki Wełtawy. Nie mają tam wstępu nawet najwyżsi rangą rabini. To miasto gdzie rozgrywa się akcja słynnej trylogii Andrzeja Sapkowskiego – twórcy słynnego wiedźmina. O tych wszystkich opowieściach i wielu innych, bo przecież jest ich tyle, że zabrakłoby nam życia, usłyszysz podczas naszej alchemicznej wycieczki do Pragi. Przy okazji wysłuchaj dokładnie przewodnika, bo zadziwiająco dobrze zna historię tego miasta, jakby urodził się co najmniej sześćset lat temu.

Zarezerwuj pobyt w Zającówce